O czym powinnaś wiedzieć wybierając fotografkę na swoją Kobiecą Sesję Fotograficzna?

Jest kilka rzeczy o których powinnaś wiedzieć wybierając fotografkę lub fotografa na swoją sesję fotograficzną. Mam nadzieję, że tym artykułem pomogę Ci w znalezieniu tej, która spełni Twoje marzenia o Kobiecej sesji Fotograficznej. Choć głęboko wierzę, że rzeczy o których piszę będą równie pomocne i istotne przy wyborze fotografa także na inne okoliczności, nie tylko Kobiece Sesje Zdjęciowe.

Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach fotografki?

1. Koniecznie zapoznaj się z portfolio

Koniecznie zapoznaj się z portfolio z Twojej fotografki. Każda ma swoje własne poczucie estetki, swoje preferencje, latami pracuje nad stylem fotograficznym oraz retuszem, który jest spójny z nią. Dlatego to, w jakim klimacie są zdjęcia na jej stronie i w mediach społecznościowych pokazuje Tobie, że Twoje zdjęcia będę najprawdopodobniej bardzo zbliżone do tych prezentowanych i nie warto oczekiwać innych efektów. Jeśli portfolio danej fotografki nie urzekło Cię poszukaj innej, unikniecie nieporozumień, bo trudno oczekiwać, że dana osoba zmieni dla Ciebie swój styl.

2. Poznaj fotografkę z którą chcesz zrealizować swoją sesję

Poznaj swoją fotografkę, na tyle ile jest możliwe dla Ciebie. Zanim zdecydujesz się na daną osobę, przeczytaj jej posty, przejrzyj zakładkę o mnie, zajrzyj do stories na Instagramie. Poznaj jej wartości, jej sposób widzenia świata, usposobienie i temperament. To ważne, bo realizując sesje z osobą, która jest podobna do Ciebie Twoja sesja będzie na prawdę przyjemnym doświadczeniem. 
W tym momencie na rynku jest całe mnóstwo osób, dlatego z pewnością znajdziesz taką z która będzie Ci po drodze. Nie warto angażować swojej energii we współprace z osobami, które są zupełnie różne od Ciebie, które inaczej pracują, z którymi ciężko Ci się porozumieć. Wybierz osobę, którą polubisz i w której towarzystwie będziesz czuła się dobrze podczas sesji.

3. Dowiedz się jak wygląda oferta sesji

Zapoznaj się z ofertą sesji i napisz do wybranej przez siebie fotografki. Oferty różnią się miedzy sobą więc warto dopytać o to, co jest dla Ciebie istotnePoniżej znajdziesz pytania pomocnicze, na które powinna odpowiadać oferta (lub których informacji udzieli Ci sama fotografka) oraz te, które najczęściej sama otrzymuje od klientek: 
– cena sesji oraz ilość zdjęć, które otrzymasz 
 – czy w sesję wliczony jest makijaż lub czy istnieje możliwość wykonania makijażu na miejscu?
 – gdzie odbywa się sesja? 
– ile trwa sesja?
– jak przygotować się do sesji? 
– czy istnieje możliwość skorzystania z garderoby czy powinnaś ją przygotować we własnym zakresie? 
– kto wybiera zdjęcia do retuszu (Ty czy fotografka)?
– kiedy możesz spodziewać się galerii zdjęć do wyboru?
– czy otrzymasz wersje drukowaną zdjęć lub czy jest możliwość ich zakupu?
– w jakim formacie są odbitki?
– czy wysyłka odbitek jest wliczona w cenę?
– jak zarezerwować sesję? 
A jeśli masz w głowie wizję tej sesji lub zgromadziłaś inspirację na swoją wymarzoną sesję, zapytaj o to czy wykonanie sesji w określonym klimacie jest możliwe (zwłaszcza jeśli zdjęcia te nie pochodzą z portfolio fotografki). Jeśli z kolei zupełnie nie masz pomysłu to również podziel się tym – dobra fotografka zawsze wyjdzie z propozycją tego, co wspólnie możecie zrealizować.

4. Kontakt z fotografką

Sprawdź w jaki sposób odpowiada na wiadomości. Czy odpisuje, czy odpowiada na Twoje pytania w związku z sesją i wszystko jest dla Ciebie jasne i czytelne. Oczywiście sama nigdy nie oczekuje natychmiastowych odpowiedzi ale jeśli nie otrzymuję ich przez tydzień to budzi moje wątpliwości. Pamiętaj też, że tutaj zawodne mogą być też skrzynki emailowe, co oznacza, że być może Twoja wiadomość nie dotarła, stąd najlepiej ponowić ją po upływie 3 dni. 
To, co bardzo cenię w osobach z którymi współpracuję to fakt, że nie pozostaję sama, że otrzymuję odpowiedzi na swoje pytania i dokładnie wiem, czego mogę się spodziewać i czego oczekiwać. Zastanów się co dla Ciebie jest ważne i tym kieruj się dokonując ostatecznego wyboru.

Jeśli szukasz fotografki dla Twojej sesji fotograficznej być może zainteresuje Cię ta oferta

Jeśli właśnie szukasz fotografki na swoją sesję i trafiłaś tutaj to koniecznie poznaj mnie bliżej, być może będę idealnym wyborem dla Ciebie 🙂 Więcej o mnie znajdziesz tutaj:
https://agatakuczmaszewska.pl/o-mnie/ 
Jeśli po przeczytaniu stwierdzisz, że chcesz właśnie ze mną zrealizować swoją sesję  to serdecznie zapraszam Cię do mojego apartamentu w Bielanach Wrocławskich lub na sesję plenerową we Wrocławiu i okolicach. 
Tutaj przeczytasz więcej o Kobiecych Sesjach w Apartamencie.
Tutaj przeczytasz więcej o Kobiecych Sesjach w Plenerze. 
Wysyłam uściski i życzę Ci pięknego dnia i odnalezienia fotografki, która pozwoli Ci spełnić marzenia o najpiękniejszej sesji, dokładnie takiej, jakiej pragniesz! 🙂
kobieca sesja zdjęciowa wrocław


Agata Kuczmaszewska-Bubel
Fotografka Kobieca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *