Wiem jak to jest być najbrzydszą w klasie! Czy można pokochać samą siebie?

A Ty? Wiesz jak to jest być tą najbrzydszą, tą która nie cieszy się zainteresowaniem ani ze strony swoich koleżanek, ani też chłopców. Nie ma w sobie zupełnie niczego interesującego, a wręcz przeciwnie – wiele dzieciaków drwi z tego jak wygląda, jak się ubiera, z tego kim jest, z jakiej rodziny pochodzi. Jest wykluczana i pomijana w rówieśniczych przyjaźniach i aktywnościach. Kiedy później staje się starsza dostrzega jak atrakcyjność pomaga w życiu, o ile ładne dziewczyny mają łatwiej w wielu kwestiach, kiedy przekonuje się, że to właśnie atrakcyjne dziewczyny są przepuszczane w drzwiach, otrzymują pomoc z ciężką walizką, są uprzejmie i miło obsługiwane w sklepie, a w pracy szybciej dostają podwyżki i awansują. Wiem co, to znaczy czuć się brzydką!

Kilka prostych sztuczek na bycie atrakcyjniejszą

I patrząc na wszystkie dostępne sposoby – zaczynając od fryzjerów, kosmetyczek, wizażystek, stylistek, medycyny estetycznej (i mogłabym wymieniać tutaj jeszcze długo) to tak naprawdę, całkiem łatwo stać się w dzisiejszym świecie atrakcyjną, zadbaną kobietą, mieć fajne ciuchy, modną fryzurę i ładne dłonie i paznokcie, wymienić niemodne okulary na soczewki, a kosmetyce pozwolić zatroszczyć się o gładką i doskonałą twarz. Dziś z łatwością możesz zmienić kształt brwi, powiększyć usta i kości policzkowe, mieć śnieżnobiały uśmiech, zmienić rozmiar biustu i kształt pośladków. Tak naprawdę bez większego trudu, posiadając tylko odpowiednie zasoby pieniężne – potencjalnie możesz wszystko!
Możesz kupić sobie najdroższą torebkę i wierzyć, że stanowisko pani dyrektor w rozpoznawalnej korporacji zapewni Ci lepsze samopoczucie. Nienaganny, idealny wręcz wygląd, twarz gładsza z każdym kolejnym rokiem, wysportowana sylwetka – osiągasz to wszystko i co potem? Stajesz przed lustrem i w środku wciąż czujesz się tak samo brzydka. Patrzysz w lustro, które jest jak krzywe zwierciadło bo pokazuje Ci tą sama dziewczynkę, którą byłaś 20 lat wcześniej w podstawówce.

Nie musi tak być, wiesz?

Jeśli czytając to myślisz, że przesadzam to domyślam się, że w szkole byłaś tą ładniejszą dziewczynką, albo taką przeciętną, która przyjaźniła się z najładniejszymi i być może nawet wyśmiewała takie jak ja. 
Nie wiem jak było w Twoim przypadku, tutaj piszę tylko o tych brzydszych, zresztą bardzo subiektywnie, bo przez pryzmat własnych odczuć. Jeśli tak się czułaś i dziś wciąż nie wierzysz w siebie to wiedz, że  może być inaczej. I nie obiecuję, że to łatwe, bo droga by pokochać siebie wychodząc z pozycji najniżej na skali jest bardzo długa. Ale można! Tyle, że nie przez drogie ciuchy, idealny wygląd i wzbudzającą podziw pracę, listę osiągnieć i umiejętności
To prawda, wszystko to jest w jakimś stopniu ważne. Dbanie o każdy aspekt swojego życia – zarówno o wygląd zewnętrzny, pracę na poziomie Twoich kompetencji, rozwój, ruch i aktywności, a w związku z nim zdrowie i zadbane ciało. Ale wszystko to musi uzupełnić jeszcze inny element na płaszczyźnie Twojego wnętrza, tego jak się czujesz ze sobą, Twoich przekonań o sobie i tym w co wierzysz. Element akceptacji siebie, zamiast nieustannej pogardy. Wyraz Twojej troski i wdzięczności i na końcu pokochanie samej siebie.

Znam metodę, która odmienia życie kobiet

Kobiece Sesje Fotograficzne tworzymy z misją, aby pokazać Kobietom ich piękno równocześnie budując ich prawdziwą pewność siebie. Bo bez tego elementu to będzie tylko chwilowa metamorfoza, dokładnie taka, o jakiej opowiadałam Ci wcześniej. To jak przebranie się za kogoś na moment, by poczuć się piękną, a wraz ze ściągnięciem przebrania poczucie się na nowo sobą – zupełnie nie tak piękną!
Z całego serca, życzę każdej Kobiecie, która kiedykolwiek czuła się nieatrakcyjna, gorsza i doświadczała z tego powodu przykrości, która nigdy nie mogła cieszyć się pełnią życia, bo coś ją blokowało, aby spotkała na swojej drodze kogoś, kto nauczy ją jak pokochać samą siebie!
I zamiast tej brzydkiej dziewczynki, którą wciąż wspomina zobaczy w końcu prawdziwą księżniczkę. I poczuje, jak to jest nią być. Nie udawaną i przebraną w ładne ciuszki, ale prawdziwą, odmienioną, delikatniejszą i łaskawszą dla siebie.

Chcesz sprawdzić czy Kobiece Sesje Fotograficzne są dla Ciebie?

Jeśli chciałabyś porozmawiać ze mną o doświadczeniach Kobiecych Sesji w budowaniu pewności siebie napisz proszę wiadomość. Oferuję bezpłatne 30 minutowe konsultacje, gdzie będziemy miały szansę poznać się bliżej i porozmawiać.
Więcej informacji o Kobiecych Sesjach tworzonych przez nas znajdziesz w zakładce oferta 
Jeśli interesują Cię tematy dbania o swoje potrzeby i chcesz otrzymywać nasz Kobiecy Newsletter, dołącz już teraz! 
W każdy piątek czeka Cię niezwykle miłe spotkanie, zawsze dookoła  kobiecego tematu, mnóstwo inspiracji by zatroszczyć się o samą siebie i prezenty 🙂
.

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie wartościowy i inspirujący to daj mi proszę o tym znać w komentarzu lub pisząc na kontakt@agatakuczmaszewska.pl  I koniecznie podziel się nim z przyjaciółką, bo być być może właśnie tego teraz potrzebuje. 

Chciałabym, aby to co piszę było ciekawe i przydatne oraz wspierało kobiety w budowaniu pewności siebie i pielęgnowaniu swojej kobiecości nie tylko poprzez fotografie jakie tworzę, ale także wszystkie treści jakie publikuję na blogu i w mediach społecznościowych. 

Zachęcam Cię abyś zaglądała tu częściej, bo co dwa tygodnie w piątkowe popołudnie pojawia się nowy artykuł. Pamiętaj również, że możesz obserwować mnie na Facebooku lub Instagramie oraz dołączyć do Kobiecego Newslettera by jako pierwsza otrzymywać ode mnie niespodzianki – sprawdź, co czeka na Ciebie w tym miesiącu! 🙂

Pozdrawiam Cię cieplutko! 🙂


Elżbieta Kuczmaszewska
Prawa Ręka oraz Współtwórczyni Marki Fotografii Kobiecej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *